Nyeső Dóra vagyok, a DortsaDesign megálmodója, megalkotója.
Már gyerekkoromban az életem része volt az alkotás, festettem, rajzoltam, agyagoztam, ruhát varrtam a barbibabáimnak (kézzel), nagymamámtól megtanultam horgolni, szóval amit csak lehetett, kipróbáltam.
Majd pár évvel 🙂 a mellékelt kép készülte után, 16. születésnapomra megkaptam életem első igazi varrógépét. Ez a varrógép azóta is hűséges társam. Varrtam vele táskákat, sok jelmezt a családi farsangokra, estélyit a szalagavatómra, egy kosztümkabátot a Burdából, csak hogy lássam, tudok-e ilyet? (És igen! :))


Aztán kis kitérő következett: másik szenvedélyem, a természet, és annak védelme felé fordultam. Környezetmérnök szakon tanultam a Budapesti Műszaki Egyetemen, és felszín alatti vizek védelmével foglalkoztam 3 éven keresztül. Ekkor kezdte meg a felszámolást a cég, én meg pont ekkor mentem el szülési szabadságra (mondhatjuk, hogy a fiam jól időzített? :)). Innentől 110%-ban édesanya lettem, és minden más háttérbe szorult.
Amikor Ő oviba ment, elvégeztem a Hordozóház hordozási tanácsadó képzését, mert azt terveztem, hogy babahordozó eszközöket fogok varrni. El is készlüt pár mei tai és néhány csatos. Ugyan egy furcsa malőr miatt a hordozókészítés félbeszakadt, azért a szerelem megmaradt. 🙂
Nem sokkal később megszületett a lányom, és megint CSAK anyuka lettem. 🙂 Ahogy növekedett, jutottam egyre közelebb a gondolathoz, hogy kezdjek valamit a kézügyességemmel.
Tervek tömkelege zsongott a fejemben, és kísérletezgetések sora vette kezdetét. Horgoltam álomfogókat, majd készítettem mintát horgolt mandalához (lásd jobbra :)), játék babahordozókat festettem és varrtam…
…és közben tanultam online marketinget, ami nagyon hasznosnak bizonyult, segített formálni a szemléletemet – és a sok terv mind kútba hullott, mert beláttam, hogy hobbinak ugyan jók, de marketinges szemmel nem életképesek.
És akkor… akkor jött a covid. Én meg otthon ragadtam a gyerekekkel és a még szinte ki sem próbált interlockommal. 🙂


Volt egy fekete és egy fehér Star Wars-mintával ellátott pólóanyagom, és nekiláttam felöltöztetni a családot. A fiamnak 3, a férjemnek 2, a lányomnak 1 darab készült, ezek után pedig maradt még némi cafat. Gondoltam, de jó lenne családi szett! De hogyan??? Pár cafatból???
Világ életemben oda voltam azokért a ruhákért, amik foltokból vannak összevarrva, és kifelé látszódik a tisztázóvarrat. Tudod, Bahiában, Cserépvárosban, „indiai” boltokban lehet ilyesmiket kapni.
Úgyhogy rávetettem magam az interlockra és a cafatokra, az eredmény pedig egy nagy szerelem lett, és az érzés, hogy „EZ AZ!” – EZ az én utam.
Azóta szinte nem is varrok új alapanyagból, amit csak lehet, újrahasznosítok. Ez ugyan elég macerás, de a tudat, hogy jóval kisebb lesz a termékeim ökolábnyoma, nekem megéri a befektetett energiát.
Most női szabó képzésre járok, hogy végre papírom is legyen a sok éves gyakorlat mellé.
És hogy végül mi is lett az én utam? Nézz szét a boltban vagy a galériában!
Ha még tovább olvasnál rólam és a márkámról, kattints a The Very Important Planet oldalára!
[sa-form listid=”116226″ formid=”226643″]